- REKLAMA -fotopasca welltar 7310 pro

V mäse, ktoré bolo nelegálne dovezené do Severného Írska v júni tohto roku, sa našli stopy vírusu afrického moru ošípaných.

Letiskové úrady zadržali viac ako 300 kg nakazeného mäsa. Severoírske ministerstvo poľnohospodárstva, životného prostredia a vidieckych záležitostí uviedlo, že vzorka týchto skonfiškovaných výrobkov bola testovaná na Inštitúte pre poľnohospodárstvo a potraviny.

DNA fragmenty afrického moru ošípaných boli zistené v klobáse, ktorá pochádzala z Ázie.Ministerstvo tiež uviedlo, že zistenie nepredstavuje významnú hrozbu pre zdravotný stav zvierat v Severnom Írsku a zároveň neovplyvňuje ani štatút krajiny bez výskytu AMO, no posilňuje dôležitosť kontrol osobných dovozov mäsa a mliečnych výrobkov.Je nezákonné privážať určité potraviny a rastlinné výrobky do krajiny, a to práve aby sa prechádzalo riziku dovozu chorôb zvierat alebo rastlín.

Vydané upozornenia Severného Írska zdôrazňujú, že mäsové a mliečne výrobky by sa nemali prepravovať do krajiny v batožine cestujúcich, pretože môžu byť zabavené zamestnancami v miestnych prístavoch a na letiskách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno