- REKLAMA -fotopasca welltar 7310 pro

Na predvianočnej spoločnej poľovačke medzi obcami Naháč a Trstín v Trnavskom okrese došlo v piatok 21. decembra k tragédii. Miestny poľovník, 58 ročný Miloš B. z Trstína, neprežil strelnú ranu do oblasti brucha.

Milošovi po zranení ostatní poľovníci okamžite poskytli prvú pomoc a zavolali záchranku. Záchranári však už len skonštatovali smrť. Podľa našich informácií zatiaľ polícia nevie, kto a za akých okolností na Miloša vystrelil.

Polícia začala v tejto veci trestné stíhanie pre usmrtenie. „Nariadená pitva by mala určiť príčinu smrti a vyšetrovanie odhaliť, kto strieľal,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Pokiaľ sa policajtom podarí zistiť strelca, hrozí mu trest odňatia slobody do výšky 3 rokov.

Ide o ďalšiu zbytočnú tragédiu, pri ktorej vyhasol život jedného z nás.

Aj tento smutný prípad je dôkazom toho, že bezpečnostné zásady pri poľovačkách (používanie reflexných prvkov, zákaz požívania alkoholu pred a počas poľovačky, bezpečná manipulácia so zbraňou, streľba na jasne rozpoznaný cieľ) musia byť pri spoločných poľovačkách prioritou.

Redakcia portálu Horou.sk vyslovuje rodine a priateľom poľovníka Miloša hlbokú a úprimnú sústrasť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno